- Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich - http://arch.krasp.org.pl -

KRASP na targach edukacyjnych w Brazylii

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wspólnie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji oraz Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich w 2015 roku realizuje plan promocji polskiego szkolnictwa wyższego za granicą m.in. organizując polskie stoiska narodowe pod szyldem kampanii „Ready, Study, Go! POLAND / Research & Go! POLAND” na największych i najbardziej prestiżowych konferencjach i targach edukacyjnych na świecie.

Od 13 do 24 marca 2015 r. kierownik biura KRASP, Agata Kulesza będzie przebywać na targach edukacyjnych Salao do Estudnate. Celem misji jest zainteresowanie brazylijskich studentów polską ofertą akademicką

Salao do Estudante to największe targi edukacyjne w Brazylii, które odbywają się dwa razy w roku, w marcu oraz we wrześniu. W targach bierze udział ponad 500 wystawców z 20 krajów, a odwiedza je około 90 000 studentów oraz przedstawicieli instytucji zajmujących się edukacją.

Jednym z punktów programu będzie Dzień Polski (Universidade de Brasilia) podczas, którego uczestnicy programu będą mieli możliwość gry w piłkarzyki, minigolfa, wzięcia udziału w loterii fantowej, skosztowania polskich jabłek, obejrzenia show capoeiry w wykonaniu polskich mistrzów, a także zapoznania się z licznymi prezentacjami multimedialnymi dotyczącymi Polski oraz polskich uczelni. W wydarzeniu weźmie udział Rektor Universidade de Brasilia Ivan Camargo, Dziekan Jaime Santana oraz duża grupa wykładowców. Możliwy jest również udział Cristiny Russo, dyrektor współpracy międzynarodowej ds. nauki i technologii.

brazylia2015_1 [1] brazylia2015_2 [2]